BCB Plzeň, spol.s r.o.
BCB Plzeň, spol.s r.o.
Junkers-plynové kotle a ohřívače TUV
Ferroli-plynové kotle
Immergas-plynové kotle a ohřívače TUV
   Rheem-ohřívače TUV
Boschetti-ohřívače TUV
Komínové systémy RICOM

 BCB PLZEŇ - TEPELNÁ TECHNIKA


Solární systémy Junkers

Společnost  BCB Plzeň nabízí dodávku a montáž cenově zvýhodněných solárních setů Junkers.
Solární sety Junkers s plochými kolektory FKC jsou nabízeny pro šikmou střechu (označení FKC) a pro vodorovnou střechu (označení FKC-SP).
Solární sety Junkers s trubicovými vakuovanými kolektory VK jsou nabízeny pro šikmou střechu (označení VK) a pro vodorovnou střechu (označení VK-SP).


Solární ploché kolektory Junkers FKC-2S (pro svislou montáž) a FKC-2W (pro vodorovnou montáž) disponují jak vynikající izolací, tak i velice účinnými povlaky absorbéru, které zaručují vysokou účinnost. Kolektory se hodí pro všechny druhy umístění (do střechy, nad střechu i na plochou střechu) a přitom dobře vypadají. Rozměry kolektoru 2076 x 1145 x 90 mm, absorbční plocha 2,37 m2, hmotnost 41 kg.

Trubicové vakuové kolektory pro svislou montáž VK140-1 (6 trubic) a VK280-1 (12 trubic) se na Vaší střeše budou skvěle vyjímat. Nespočívá to jen v jejich ušlechtilém vzhledu, ale též v jejich výjimečném výkonu, který oceníte především v přechodných období. To jim v poměru k ploše kolektoru a vysoké technické kvalitě umožňuje dosahovat po mnoho let vysokých tepelných zisků. Vakuové kolektory se dodávají v samostatných setech bez kotle a jsou tak variabilnější pro různé topné systémy. Rozměry kolektoru:  6 trubic - 2058 x 702 x 103 mm, 12 trubic - 2058 x 1392 x 103 mm.

K dispozici je pět variant setů - solar paket "Basic", "Smart", "Comfort", "Vytápění Comfort" a "Compact".

Použitím solárního setu Junkers ušetříte až 40 tisíc Kč oproti běžné ceníkové ceně.


Popis jednotlivých variant setů:

Solar paket Basic - samostatný solární set pro přípravu teplé vody

Solar paket Smart - solární set pro přípravu teplé vody s kondenzačním kotlem ZSB 14-3 C nebo ZSB 22-3 C

Solar paket Comfort - solární set pro přípravu teplé vody s kondenzačním kotlem ZSBR 16-3 A nebo ZSBR 28-3 A

Solar paket Vytápění Comfort - solární set pro podporu vytápění s kondenzačním kotlem ZSBR 16-3 A

Solar paket Compact - solární set pro přípravu teplé vody s kondenzační jednotkou CerapurModul Solar ZBS 22/210 S-3 MA

Více informací včetně cen najdete   ... zde.


Princip fungování solárních kolektorů
Solární kolektor funguje - zjednodušeně řečeno - jako zahradní hadice ležící na slunci: sluneční záření ohřívá kapalinu v kolektoru. Cirkulační čerpadlo přivádí ohřátou kapalinu do solárního zásobníku, kde předává své teplo pomocí tepelného výměníku vodě v zásobníku. Ochlazená kapalina se poté vrací zpět do kolektoru k opětovnému ohřátí. Pokud by při špatném počasí nebyl dostatek sluneční energie, i přesto je k dispozici dostatek teplé vody - přípravu teplé vody zajistí druhá topná spirála v zásobníku, kterou zásobuje teplem kotel. Tak získáte komfort teplé vody zcela nezávislý na počasí.

Orientace kolektorů na střeše
Plocha Vaší střechy nemusí nutně směřovat přesně na jih, aby mohla sloužit jako vhodná montážní plocha pro solární kolektory Junkers. Odchylky od jižního směru do 45° jsou zcela bezproblémové a nemají závažný vliv na energetickou výtěžnost. I orientaci Vaší střechy přímo na východ nebo na západ lze také vyrovnat přiměřeně větší plochou kolektorů. Solární kolektory je možné montovat na šikmou nebo plochou střechu, popř. je do šikmé střechy vestavět.

schema

Teplá voda se silou slunce
Solární systém pro přípravu teplé vody lze účelně použít téměř ve všech domácnostech. To platí nejen pro novostavby, ale i pro starší budovy. Mají stejný úsporný potenciál - nezávisle na stavebním slohu a stáří.

Správná velikost pro optimální výsledky
Plocha kolektorů Vašeho solárního systému by měla být co nejpřesněji přizpůsobena potřebě teplé vody Vaší domácnosti - tak dosáhnete optimálních výsledků a maximální energetické výtěžnosti. Orientačně: v průměru se počítá s denní potřebou teplé vody 40 l na osobu - z toho vyplývá potřebná plocha kolektoru přibližně 1,2 m2 na osobu. Kolektory o ploše 5 m2 stačí zásobit čtyřčlennou rodinu dostatkem teplé vody.

Fotogalerie
Ukázky realizací
Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Rodinný dům Plzeň

Rodinný dům Nýrsko

BCB PLZEŇ, spol.s r.o., Na Roudné 7, 301 64  Plzeň

e-mail:  info@bcb-plzen.eu
telefon:  prodej +420 377 539 392,   servis +420 377 539 521


 
BCB Plzeň  ©  2016
BCB Plzeň, spol.s r.o. • Na Roudné 7 • CZ-301 64 Plzeň • Czech Republic • Tel. +420 377 539 392,  +420 377 539 521
IČO  49790641 • DIČ  CZ49790641 • Registrace u Krajského soudu v Plzni, oddíl C, vložka 4773