BCB Plzeň, spol.s r.o.


    
Plynové kondenzační kotle www.bcb-plzen.eu
   Závěsné plynové kondenzační kotle s elektronikou Bosch Heatronic®
Junkers-Cerapur Compact Technika využití kondenzačního tepla ve spojení se zemním plynem je v současnosti nejekologičtějším a nejekonomičtějším způsobem tvorby tepla z fosilních zdrojů energie. Umožňuje rozsáhlé využití tepla obsaženého ve spalinách.
V případě konvenčního způsobu vytápění uniká tepelná energie obsažená ve spalinách bez užitku do atmosféry. Kondenzační kotle mají větší tepelný výměník, který umožňuje tuto "skrytou" tepelnou energii převést kondenzací na horkou vodu, a tu pak dále využít. Takto lze ušetřit až 40% energie. V porovnání s moderními konvenčními kotli, mají kondenzační kotle přibližně o 15% nižší spotřebu paliva. U takto funkčně pracujících zařízení však můžeme dosáhnout účinnosti až 108%.
Kondenzační kotel Cerapur se dodává jak v compaktním provedení - "COMPACT" (ZSB, ZWB), v základním provední - "SMART" (ZSB, ZWB), tak i v komfortním provedení - "COMFORT" (ZSBR, ZWBR).

Pokud hledáte kotel s výhodným poměrem cena/výkon, který nabízí veškeré výhody kondenzační techniky a kromě toho je také mimořádně kompaktní, je to právě plynový kondenzační kotel CerapurCompact (14, 24 kW).

Pokud hledáte kotel střední třídy, je tu pro Vás plynový kondenzační kotel CerapurSmart (14, 22, 28 kW). Novinkou je způsob nasávání vzduchu, přívod plynu do hořáku a umístění elektronicky řízeného ventilátoru. To vše zajistí velmi tichý chod kotle.

Junkers-Cerapur Comfort Plynový kondenzační kotel CerapurComfort (16, 28, 30 a 42 kW) je kotel nejvyšší třídy. Nové odhlučnění kotle pomocí speciální zvukově izolační podložky, novým trojcestným ventilem s krokovým motorkem, snímáním zpátečky NTC čidlem atd., posouvá tento kotel na nejvyšší příčku v kondenzační technice. Díky zvětšenému deskovému výměníku, turbíně a příslušným NTC čidlům ve spolupráci s Bosch Heatronic® III umožňují kombinované kotle (provedení s průtokovým ohřevem teplé vody) dodávat teplou vodu na velmi vysoké úrovni. Splňují tak vysoké nároky na přípravu teplé vody a to vše je zařadilo do komfortní třídy označené třemi hvězdičkami, podle směrnice EU 92/42/EC respektive EN 13203. Kotle CerapurComfort umožňují další zvýšení úspor díky zabudovanému elektronicky řízenému čerpadlu.

Všechny kondenzační kotle Junkers umožňují další zvýšení úspor díky zabudovanému energeticky úspornému elektronicky řízenému čerpadlu. Elektronicky řízené čerpadlo při správně navolené charakteristice automaticky rozpozná, jaké množství topné vody je zapotřebí, výkon čerpadla se přizpůsobí skutečné potřebě, a tím dodatečně šetří energii.
Třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A".

Junkers-Cerapur Acu

Plynový závěsný kondenzační kotel CerapurAcu s vestavěným zásobníkem připravuje teplou vodu prostorově a energeticky úsporným způsobem tzv. vrstveným ohřevem teplé vody. Je tak vlastně v případě nedostatku místa, díky svým rozměrům a provedení adekvátní náhradou stacionárních kondenzačních jednotek Cerasmartmodul. Moderní vrstvený způsob přípravy teplé vody umožňuje dosahovat až o 17 % vyšší účinnosti než u běžných zásobníků. Voda je ohřívána vysoce výkonným výměníkem, rovnoměrně vtéká do zásobníku, což vede k vrstvení vody. Tím je zajištěno dostatečné množství teplé vody, kdykoliv jí budete potřebovat. Vrstvený zásobník šetří peníze, neboť náklady na přípravu teplé vody jsou nižší než u běžných zásobníků. V číslech: vrstvený zásobník s objemem 42 l nabízí komfort přípravy teplé vody běžného cca 90 l zásobníku. Rozměry 890x600x400 mm předurčují tuto kombinaci do prostor, kde je potřeba uspořit místo, ale zachovat velmi vysoký komfort teplé užitkové vody. Při průtoku 4 l/min. můžeme neustále dodávat teplou vodu o teplotě 60°C. Při zvýšení odběru na 10 l/min. a po vyčerpání vody o teplotě 60°C (cca. 80 l) bude kotel dodávat nepřetržitě vodu o teplotě 50°C na průtokovém principu. Pokud zásobník obsahuje pouze studenou vodu, i přesto je zajištěn vysoký komfort přípravy teplé vody. Kotel změní provozní režim a připravuje vodu na principu průtokového ohřevu. V každém případě se můžete těšit z dostatku teplé vody, až 13 l za minutu.
Levnější variantou je plynový závěsný kondenzační kotel CerapurAcu Smart s vestavěným klasickým zásobníkem teplé vody o objemu 48 l.
Třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "B".

Stacionární kondenzační jednotky CERAPURMODUL:

Přednosti výrobku:
Vysoká účinnost až 109%, elektronika Bosch Heatronic® 3. generace, integrované zásobníky 75, 101 a 148 l s technologií vrstveného ohřevu TV, PCL - plynulá regulace výkonu, ADS - automatický diagnostický systém řízení kotle, optimalizovaný režim čerpadla, úsporný a velmi tichý provoz (33-37 dBA), kompaktní rozměry, jednoduchá obsluha, elegantní a moderní design.
Třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A".

Popis:
Stacionární kondenzační jednotka CerapurModul je dodávána ve čtyřech výkonových provedeních:

  1. ZBS 14/100SE-3 MA – jmen. výkon 3,2-14,0/15,8 kW (ÚT/TV), vrstvený zásobník o objemu 101 l,
  2. ZBS 22/75SE-3 MA – jmen. výkon 7,3-23,6/28,0 kW (ÚT/TV), vrstvený zásobník o objemu 75 l,
  3. ZBS 22/100SE-3 MA – jmen. výkon 7,3-21,4/28,0 kW (ÚT/TV), vrstvený zásobník o objemu 101 l,
  4. ZBS 30/150SE-3 MA – jmen. výkon 7,1-30,5/30,5 kW (ÚT/TV), vrstvený zásobník o objemu 148 l.
V jednotce CerapurModul se snoubí osvědčený kondenzační kotel Cerapur v kombinovaném provedení s vrstveným zásobníkem TUV. Ohřev vody probíhá přes sekundární deskový výměník kotle a zásobník v tomto případě slouží vlastně jen jako akumulační nádrž. Ve srovnání s klasickým ohřevem vody v zásobníku vybaveném topnou spirálou (tzv. šnekem) se tato technologie vyznačuje jednak možností využití principu kondenzace (díky nižší nabíjecí teplotě 60°C), dále vyšší efektivitou ohřevu přes sekundární deskový výměník kotle, a tím i kratším časem ohřevu celého objemu zásobníku. Dochází k tzv. vrstvenému ohřevu vody, který v sobě kombinuje výhody průtokového ohřevu (vyšší efektivita) s výhodou nepřímého ohřevu vody do zásobníku (dostatečná zásoba TV). Díky kondenzační technice a technologii vrstveného ohřevu vody ušetří provozovatel kotle CerapurModul energii, a tím i provozní náklady i při přípravě TV.

Tepelný výměník kotle je odlit ze slitiny Al-Si-Mg a navíc je odlehčen kondenzátu odolávající částí z polypropylenu, což se pozitivně projevilo na snížení hmotnosti. CerapurModul je dále vybaven mikroprocesorem řízenou elektronikou Bosch Heatronic® 3, která umožňuje velmi jednoduchou obsluhu pro konečného uživatele a transparentní průběhy servisních úkonů pro servisní firmy a zaručuje přesný a ekonomicky řízený chod kotle.

Použití:
Kondenzační jednotka CerapurModul má malou montážní výšku, umožňující instalaci i do nízkých sklepních nebo šikmých podkrovních prostor. Ve snaze přizpůsobit se podmínkám jakéhokoliv provedení topného systému bylo v kotli CerapurModul použito univerzální připojovací technologie Cross-Matrix, která umožňuje díky komplexnosti provést napojení na topný systém bez dalších montážních příslušenství a s různou orientací přívodních potrubí.


CerapurMaxx - skvělý výkon a kompaktní rozměry

Plynové závěsné kondenzační jednotky řady CerapurMaxx disponují velkým výkonem při překvapivě kompaktních rozměrech. V kaskádě s max. 4 kotli jsou ideální volbou zejména pro větší objekty až do plochy 12.000 m2 (při 30 W / m2). CerapurMaxx v základní verzi neobsahuje oběhového čerpadlo, expanzní nádobu a pojistný ventil. Je výhodnou alternativou stacionárních kotlů.

CerapurMaxx zařízení pracují s účinností až 109% a jejich provoz je velmi efektivní. Nabízejí kvalitní, robustní a moderní technologie a jsou k dispozici ve dvou výkonových variantách 70 kW a 100 kW. Třída energetické účinnosti "A".

  Další informace (pdf)


Závěsný kondenzační kotel Bosch Condens 9000i:

Atraktivní vzhled kotle Bosch Condens Vás nadchne na první pohled. Elegantní zaoblené rohy, skleněný povrch předního krytu kotle a komfortní displej s dotykovými tlačítky podtrhují důraz kladený na využití inovačních technologií.
Kotel ovšem nezaujme jen zvenku, ale také uvnitř - letitým provozem prověřený výměník WB 5 přístupný shora i zepředu pro snadnou údržbu.
Tato revoluční generace výrobků, jež pokládá za samozřejmost připojení k internetu, je prvním výsledkem značky Bosch, která cílí na vývoj intuitivních řešení vytápění pro „chytré domácnosti“. Kromě nástěnných modelů je k dispozici rovněž kompaktní stacionární provedení s vestavěným zásobníkem teplé vody.
Zcela nový je dotykový ovládací panel, který je umístěn uvnitř výklopného panelu. Jasný textový displej vede uživatele intuitivně k základnímu nastavení. Regulátor CW 400 je umístěn za dotykovou obrazovkou a objeví se po otevření displeje v uživatelsky příjemné ergonomické pozici.
Design kotlů řady CONDENS byl navržen s ohledem na zajištění snadné a rychlé instalace, zapojení, uvedení do provozu a údržby. Montážní lišta usnadňuje instalaci na zeď. Kotle Condens mají stejné připojovací rozměry jako předchozí typy kotlů Junkers, to znamená, že při výměně staršího modelu kotle není potřeba řešit velké stavební úpravy a stačí vybrat pouze vhodnou náhradu.Kondenzační kotle Junkers
Označení Obchodní název Popis Cena Kč Speciální cena BCB
ZSB 14-1 DE Cerapur Compact 2,2-15,0 kW (TUV 14,4 kW), turbo, PCL, textový displej, elektronicky řízené čerpadlo, ekvitermní regulaace, pouze pro vytápění, třída energetické účinnosti "A" 35.500,- 31.990,-
ZSB 24-1 DE Cerapur Compact 3,3-25,2 kW (TUV 24,7 kW), turbo, PCL, textový displej, elektronicky řízené čerpadlo, ekvitermní regulace, pouze pro vytápění, třída energetické účinnosti "A" 36.500,- 32.990,-
ZSB 14-3 CE Cerapur Smart 3,7-14,1 kW (TUV 13,0 kW), turbo, PCL, pouze pro vytápění, třída energetické účinnosti "A" 40.500,- 36.490,-
ZSB 22-3 CE Cerapur Smart 8,0-21,6 kW (TUV 20,4 kW), turbo, PCL, pouze pro vytápění, třída energetické účinnosti "A" 41.600,- 37.490,-
ZSBR 16-3 E Cerapur Comfort 3,7-15,9 kW (TUV 14,7 kW), turbo, PCL, textový displej, elektronicky řízené čerpadlo, ekvitermní regulace, pouze pro vytápění, třída energetické účinnosti "A" 48.000,- 42.990,-
ZSBR 28-3 E Cerapur Comfort 7,1-27,4 kW (TUV 26,2 kW), turbo, PCL, textový displej, elektronicky řízené čerpadlo, ekvitermní regulace, pouze pro vytápění, třída energetické účinnosti "A" 49.000,- 43.990,-
ZBR 42-3 A Cerapur Comfort 10,1-40,4 kW, turbo, PCL, textový displej, ekvitermní regulace, pouze pro vytápění, třída energetické účinnosti "A" 64.400,- 57.990,-
ZWB 24-1 DE Cerapur Compact 3,3-25,2 kW (TUV 24,7 kW), turbo, PCL, pro vytápění a ohřev TUV, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A" 36.900,- 32.990,-
ZWB 28-3 CE Cerapur Smart 8,0-21,6 kW (TUV 27,4 kW), turbo, PCL, pro vytápění a ohřev TUV, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A" 43.600,- 38.990,-
ZWBR 30-3 E Cerapur Comfort 7,1-30,6 kW (TUV 30,0 kW), turbo, PCL, textový displej, elektronicky řízené čerpadlo, ekvitermní regulace, pro vytápění a ohřev TUV, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A" 52.100,- 46.990,-
ZWSB 30-4 E CerapurAcu Smart 7,3-23,7 kW (TUV 29,7 kW), turbo, PCL, pro vytápění a ohřev TUV, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "B" v klasickém zásobníku 48 l 55.200,- 49.590,-
ZWSB 22/28-3 E CerapurAcu 8,0-21,7 kW (TUV 28,0 kW), turbo, PCL, pro vytápění a ohřev TUV, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "B" ve vrstveném zásobníku 42 l 61.400,- 54.990,-
ZBS 22/75SE-3 MA CPM Smart 7,3-23,6 kW (TUV 28,0 kW), turbo, PCL, pro vytápění a ohřev TUV, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A" ve vrstveném zásobníku 75 l 62.600,- 55.990,-
ZBS 14/100SE-3 MA Cerapur Modul 3,2-14,0 kW (TUV 15, 8 kW), turbo, PCL, pro vytápění a ohřev TUV, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A" ve vrstveném zásobníku 101 l 72.900,- 65.490,-
ZBS 22/100SE-3 MA Cerapur Modul 7,3-23,6 kW (TUV 28,0 kW), turbo, PCL, pro vytápění a ohřev TUV, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A" ve vrstveném zásobníku 101 l 74.900,- 67.490,-
ZBS 30/150SE-3 MA Cerapur Modul 7,1-30,5 kW (TUV 30,5 kW), turbo, PCL, pro vytápění a ohřev TUV, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A" ve vrstveném zásobníku 148 l 78.000,- 69.990,-
ZBS 22/210-3 SOE Solar 7,1-30,5 kW (TUV 30,5 kW), turbo, PCL, pro vytápění a ohřev TUV, připojení na solární kolektory, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A" ve vrstveném zásobníku 204 l 101.500,- 90.990,-
ZBR 70-3 Cerapur Maxx 14,3-69,5 kW, turbo, PCL, pouze pro vytápění, možnost zapojení do kaskády, třída energetické účinnosti "A" 93.300,- 83.990,-
ZBR 100-3 Cerapur Maxx 20,8-99,5 kW, turbo, PCL, pouze pro vytápění, možnost zapojení do kaskády 117.300,- 105.490,-
GC 9000iW 20 E Condens 2,8-20 kW, turbo, elektronická řídící jednotka, pouze pro vytápění, nové design. řešení, třída energetické účinnosti "A" 63.700,- 56.990,-
GC 9000iW 30 E Condens 3,2-31 kW, turbo, elektronická řídící jednotka, pouze pro vytápění, nové design. řešení, třída energetické účinnosti "A" 68.800,- 61.990,-
GC 9000iW 20/100 S23 Condens 3,3-21/30 kW, turbo, elektronická řídící jednotka, kondenzační stac. jednotka, integrovaný vrstvený zásobník 100 l, nové design. řešení, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A" 113.200,- 101.990,-
GC 9000iW 30/150 S23 Condens 3,3-31/30 kW, turbo, elektronická řídící jednotka, kondenzační stac. jednotka, integrovaný vrstvený zásobník 150 l, nové design. řešení, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A" 118.300,- 106.490,-
GC 9000iW 30/210 S23 Condens 3,3-30/30 kW, turbo, elektronická řídící jednotka, kondenzační stac. jednotka, integrovaný vrstvený zásobník 210 l, nové design. řešení, třída energetické účinnosti "A", třída energetické účinnosti ohřevu TUV "A" 142.900,- 128.490,-

Kotle s označením ZSB jsou vybaveny motoricky ovládaným trojcestným
ventilem pro možnost připojení nepřímo ohřívaného zásobníku TUV, kotle ZWB a ZWBR
jsou kombinované verze pro vytápění a ohřev TUV průtokem v sekundárním výměníku,
verze ZBR není vybavena trojcestným ventilem, oběhovým čerpadlem a expanzní nádobou.
Ceny jsou uvedeny bez DPH.


Sestavy kondenzačních kotlů a nepřímo ohřívaných zásobníků
Označení Výkon
kotle
Objem
zásobníku
Popis Cena
Speciální cena BCB
ZSB 14-1 DE+WST 120-5 O 14 kW 118 l kondenzační, turbo 46.900,- 41.990,-
ZSB 24-1 DE+WST 120-5 O 24 kW 118 l kondenzační, turbo 47.900,- 42.990,-
ZSB 14-3 CE+WD 120 B 14 kW 115 l kondenzační, turbo 54.000,- 48.490,-
ZSB 14-3 CE+WD 160 B 14 kW 149 l kondenzační, turbo 57.100,- 51.490,-
ZSB 22-3 CE+WD 120 B 22 kW 115 l kondenzační, turbo 55.100,- 49.490,-
ZSB 22-3 CE+WD 160 B 22 kW 149 l kondenzační, turbo 58.100,- 52.490,-
ZSBR 16-3 E CE+WD 120 B 16 kW 115 l kondenzační, turbo 61.500,- 57.990,-
ZSBR 28-3 E CE+WD 120 B 28 kW 115 l kondenzační, turbo 62.500,- 56.490,-
ZSBR 28-3 E CE+WD 160 B 28 kW 159 l kondenzační, turbo 65.600,- 58.990,-
GC 9000iW 20 E Condens
+W 120-5 O1
20 kW 118 l kondenzační, turbo 75.300,- 67.990,-
GC 9000iW 30 E Condens
+W 120-5 O1
30 kW 118 l kondenzační, turbo 80.500,- 72.490,-

Optimální propojení se solárními systémy
Pro optimální kombinaci plynových spotřebičů se solární energií vyvinula firma Junkers revoluční systém řízení. Patentovaný systém algoritmů vypočítává očekávané množství slunečního záření a redukuje tak již předem spotřebu plynu. Dává přitom solární energii jednoznačnou prioritu. Výsledkem tohoto pokrokového algoritmu řízení a regulace je až o 15 % nižší spotřeba plynu. Funkce potřebné pro solární systémy jsou zahrnuty v regulátoru a automaticky se aktivují při připojení solárních komponentů. Se solárním systémem Junkers můžete ušetřit až 60 % energie na přípravu teplé vody a až 30 % energie na vytápění.BCB Plzeň © 2018Junkers Cerapur


Junkers CerapurModul