BCB Plzeň - prodejní a servisní centrum tepelné techniky

BCB Plzeň, spol.s r.o.


    
Průtokové ohřívače vody www.bcb-plzen.eu
   Průtokové ohřívače vody
Junkers-Celsius Pro přípravu teplé užitkové vody nabízí firma Junkers závěsné průtokové ohřívače vody, vhodné pro kuchyňský dřez, umyvadlo, ale i sprchu a vanu. Odvod spalin může být uskutečňován do komína nebo vnější obvodovou zdí. Junkers-Celsius Tyto ohřívače nabízí firma Junkers v provedení s regulací plamene hořáku, což umoňuje zajistit průtok 2 až 8,8 litrů vody za minutu se stále stejnou výstupní teplotou 60°C. Toto provedení významným způsobem zvyšuje komfort obsluhy a umožňuje i použití pákových baterií. Průtokové ohřívače miniMAXX s označením "P" mají zapalování piezo-elektrické. Průtokové ohřívače s označením "G" jsou vybaveny zapalováním pomocí hydrodynamického ganerátoru (tzv. HydroPower). Technologie HydroPower dokáže snížit spotřebu plynu až o 25% (pro provoz není potřeba trvale hořící plamínek) a navíc ušetřit za přídavný zdroj energie (baterie, elektřina).

Pro nenáročné potřeby dodávky teplé užitkové vody pro jedno odběrné místo nabízí Junkers průtokový ohřívač s volným odtahem spalin do místnosti (typ W 125 V). Tento přístroj je vybaven speciálním bezpečnostním zařízením OXYSTOP, které při vyšší koncentraci spalin v místnosti automaticky vypne přístroj. Po vyvětrání je opět schopen dalšího provozu.

Průtokový ohřívač s označením HydroCompact je vybaven elektrickým zapalováním a ventilátorem podporovaným sáním/odtahem spalin (tzv. turbo). Ohřívač nepotřebuje komín. Díky využití nové patentované technologie Junkers OptiFlow dokáže HydroCompact automaticky rozpoznat délku odvodu spalin a přizpůsobit tak přívod vzduchu pro optimální účinnost spalování. Elektrické krytí IP X4D.

Ohřívače miniMAXX HydroPower-Plus mohou dohřívat vodu předehřátou např. solárním systémem a jsou vybaveny novým digitálním displejem, který zobrazuje celou řadu důležitých údajů.

Plynové průtokové ohřívače HydroPower-Plus splňují nové legislativní směrnice a nařízení EU týkající se prodeje zdrojů tepla pro vytápění a přípravu teplé vody.


Plynový průtokový ohřívač Oxystop (bez odtahu spalin)

Flexibilní řešení pro odvod spalin.

Ohřívače Oxystop bez nutnosti odtahu spalin jsou vhodné pro jedno odběrné místo např. kuchyňský dřez či umyvadlo.

Přístroj je dodáván v provedení bez nutnosti odtahu spalin s bezpečnostním zařízením Oxystop.

Toto zařízení je neustále v činnosti a chrání před otravou spalinami. Je-li vzduch v místnosti v důsledku dlouhotrvajícího provozu ohřívače a nebo nedostatečným větráním příliš nasycen CO2, dojde k bezpečnostnímu vypnutí přístroje.

Hlavní přednosti:
 • minimální rozměry
 • snadná obsluha
 • vhodné pro jedno odběrné místoPlynový průtokový ohřívač miniMAXX - minimální rozměr, maximální výkon

Průtokové ohřívače řady miniMAXX s označením WR a WRD jsou známé svými minimálními rozměry a přesto vysokým výkonem. Druhá generace této úspěšné řady přináší navíc multifunkční displej v případě verze se zapalováním HydroPower a nový vysoce atraktivní design. Technologie HydroPower, kterou firma Junkers představila jako revoluční řešení zapalování bez stálého plamínku, dokáže výrazně snížit spotřebu plynu. Malá turbínka (hydrodynamický generátor) zabudovaná v ohřívači umí vytvořit již při minimálním průtoku vody potřebné množství elektrického proudu pro zapálení hořáku, zabezpečovacích obvodů a signalizace. Vše, co je potřeba pro provoz ohřívače se zapalováním HydroPower je voda a plyn. karma MiniMAXX WR 14-2 P karma MiniMAXX WRD 14-2 G

Hlavní přednosti:

 • •  minimální rozměr, maximální výkon
 • •  snadná komunikace díky multifunkčnímu displeji
 • •  teplá voda v dostatečném množství, kdykoliv ji budete potřebovat
 • •  výrazně nižší spotřeba plynu díky zapalování HydroPower

Výraznou inovací je integrace multifunkčního displeje do ovládacího panelu ohřívačů v provedení G. Napájení displeje obstarává voda protékající ohřívačem při otevření některého z odběrných míst tzn., že displej je v provozu jen při odběru vody. Displej v provozu zobrazuje aktuální výstupní teplotu TUV popřípadě upozorňuje uživatele na vzniklý nestandardní provozní stav a umožňuje pomocí servisních kódů rychlou diagnostiku a servis.

Všechny plynové průtokové ohřívače miniMAXX mají technologii Powercontrol - plynulou regulaci výkonu, která zabezpečuje udržování stále stejné teploty nezávisle na průtoku. Průtok vody je regulovatelný na vodovodní baterii a regulační ventil plynu je vybaven automatickou plynulou regulací výkonu. Tento systém zaručuje v každém okamžiku konstantní teplotu TV. Množství plynu potřebné pro spalování je přitom automaticky přizpůsobováno.

Hořák ohřívače z nerezové oceli je možné provozovat na zemní plyn a kapalný plyn. Jeho konstrukce umožňuje dosáhnout optimální účinnosti a odpovídá nejvyšším standardům pro spalování. K provozní bezpečnosti přispívají moderní bezpečnostní prvky. Hlídání plamene zajišťuje ionizační elektroda, která v případě poruchy hoření zastaví s pomocí řídící elektroniky přívod plynu do hořáku. Stejně tak dojde k automatickému vypnutí i v případě, kdy dojde ke zpětnému toku spalin v přerušovači tahu vlivem špatného tahu komína nebo vlivem navýšení teploty, a tím k přetopení výměníku. Standardní funkcí je kontrola teploty výměníku a jeho zabezpečení proti přehřátí pomocí bezpečnostního termostatu.

Veškeré použité materiály splňují nejvyšší požadavky na ekologickou recyklovatelnost. Například tepelný výměník je vyroben pouze z mědi, takže odpadají přídavné povrchové úpravy zinkem nebo olovem. Celý výměník tak lze ze 100% recyklovat.


Plynové průtokové ohřívače vody HydroPower-Plus

Průtokové ohřívače HydroPower-Plus s označením WTD jako první průtokové ohřívače se zapalováním pomocí hydrogenerátoru umožňují přednastavit teplotu bez připojení na síť či baterii.

Hlavní přednosti:

 • minimální rozměr, maximální výkon
 • nastavitelnost výstupní teploty
 • snadná komunikace díky multifunkčnímu displeji
 • kompatibilita se solárními systémy
 • teplá voda v dostatečném množství, kdykoliv ji budete potřebovat
 • výrazně nižší spotřeba plynu díky zapalování HydroPower

U průtokových ohřívačů HydroPower-Plus je možno přepnout přístroj do tzv. solárního módu, který umožňuje dohřívat vodu předehřátou v solárním zásobníku. V tom případě se na displeji zobrazí solární provoz. Jelikož pracuje termostaticky, může tento průtokový ohřívač rozpoznat vstupní teplotu vody. Byla-li vstupující voda již dříve předehřáta tepelným solárním systémem na požadovanou nebo vyšší teplotu, průtokový ohřívač se nespustí. V tomto případě se na LCD displeji objeví symbol solárního domu.

Jelikož průtokový ohřívač HydroPower-Plus pracuje termostaticky, má teplá voda přesně tu teplotu, kterou uživatel předem nastavil v rámci výkonového rozsahu průtokového ohřívače. To snižuje náklady na ohřev teplé vody, protože se méně plýtvá energií potřebnou k ohřevu vody na teplotu příjemnou pro uživatele. Teplotu vody lze nastavit na stupeň přesně v rozmezí 35 °C a 60 °C. Displej zobrazuje přednastavenou teplotu teplé vody. Průtok vody lze u tohoto průtokového ohřívače manuálně regulovat v rozmezí 70 až 100 %.


Plynový průtokový ohřívač HydroCompact (provedení turbo)

Průtokový ohřívač Junkers HydroCompact nabízí efektivní a úsporné řešení přípravy teplé vody na minimálním prostoru. Vysokou kvalitu a pokročilou technologii ukrývá přístroj s hloubkou pouze 17 cm. Díky využití nové patentované technologie Junkers OptiFlow dokáže HydroCompact automaticky rozpoznat délku odvodu spalin a přizpůsobit tak přívod vzduchu pro optimální účinnost spalování.
Plynové průtokové ohřívače HydroCompact splňují nové legislativní směrnice a nařízení EU týkající se prodeje zdrojů tepla pro vytápění a přípravu teplé vody.

Hlavní přednosti:

 • minimální rozměry - hloubka pouze 17 cm
 • automatická detekce délky odkouření díky patentované technologii OptiFlow
 • provedení „Turbo“ - nezávislost na místě instalace
 • účinnost až 92 %
 • jednoduchá a intuitivní obsluha
 • nízká spotřeba plynu díky širokému modulačnímu rozsahu (1:7)
 • elegantní design
 • možnost přesného nastavení výstupní teploty vody

HydroCompact sníží Vaši spotřebu elektrické energie! Díky širokému modulačnímu rozsahu dokáže tento vysoce účinný průtokový ohřívač přizpůsobit množství plynu tak, aby potřebná dávka vody byla ohřívána pouze tehdy, kdy ji skutečně potřebujete. Navíc můžete HydroCompact propojit se svým solárním systémem a využít tak sluneční energii pro ještě větší úsporu nákladů na přípravu teplé vody.

Multifunkční displej s ovládacími tlačítky zabudovaný do ovládacího panelu ohřívače nabízí dokonalý přehled o aktuálním stavu. V běžném provozu zobrazuje výstupní teplotu TV a v případě nestandardního p rovozního stavu okamžitě zobrazí servisní kód pro rychlou diagnostiku.

Průtokové ohřívače vody
Označení tepel.
výkon
zapal. odvod spalin množ. vody 60°C teplé max. množ. vody rozměry Cena Speciální cena BCB
  kW     l/min l/min v/š/hl
W 125 V 2P 23
Oxystop
8,7 piezo
elektrické
bez odvodu 2,3 5 435/270/190 6.750,- 5.990,-
WR 11-2 P 23
MiniMAXX
7,0-19,2 piezo
elektrické
do komína 2,0-5,5 11 580/310/220 7.790,- 6.990,-
WRD 11-2 G 23
MiniMAXX
7,0-19,2 Hydro
Power
do komína 2,0-5,5 11 580/310/220 9.990,- 8.990,-
WR 14-2 P 23
MiniMAXX
7,0-23,6 piezo
elektrické
do komína 2,0-7,0 14 655/350/220 8.790,- 7.990,-
WRD 14-2 G 23
MiniMAXX
7,0-23,6 Hydro
Power
do komína 2,0-7,0 14 655/350/220 10.990,- 9.990,-
WRD 18-2 G 23
MiniMAXX
7,0-30,5 Hydro
Power
do komína 2,0-8,8 18 655/425/220 11.990,- 10.990,-
WTD 11-KG 23
HydroPower-Plus
5,0-19,2 Hydro
Power
do komína 2,5-5,5 11 580/310/220 11.300,- 9.990,-
WTD 14-KG 23
HydroPower-Plus
6,0-23,6 Hydro
Power
do komína 2,5-7,0 14 655/350/220 12.300,- 10.990,-
WTD 12 AM E
HydroCompact
2,9-20,8 elektrické obvodovou zdí (turbo) 2,0-6,0 12 568/300/170 15.650,- 13.990,-

Ceny jsou uvedeny bez DPH.


Junkers-HydroCompact

BCB Plzeň © 2018Příslušenství ohřívačů
Odkouření do strany (vodorovné) 1000 mm s kolenem a redukcí pro ohřívač WR 325-5 AMO E Celsius